OFERTA

Podarunek Piękna Depilacja Laserowa Medycyna Estetyczna Zabiebi Laserowe Fale Radiowe Pielęgnacja Twarzy Szyi i Dekoltu Pielęgnacja Ciała Dla Mężczyzn Dłonie i Stopy Depilacja Woskiem Makijaże Okolicznościowe Makijaż Pernamentny Opalanie Natryskowe Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs Metodą 1:1 Body Piercing Nasze Urządzenia Usługi fryzjerskie Solarium

ROZSTĘPY

Na Twojej skórze pojawiły się czerwono-sine, drobne prążki? Zastanawiasz się, co może być ich przyczyną? Jeśli w ostatnim czasie masz za sobą gwałtowne wahania wagi, bardzo możliwe, że dotknął Cię bardzo popularny problem kosmetyczny- rozstępy. Dopóki ich kolor pozostaje różny od otaczającej skóry, a rozstępy nie bledną jest szansa, by się ich pozbyć.

Jak powstają rozstępy?

Prawidłowa skóra zbudowana jest z włókien kolagenowych, które nadają jej jędrność oraz sprężystość. Niestety, w wyniku gwałtownego rozciągania skóry, jakie ma miejsce podczas szybkiego przybierania na wadze, a także w przypadku zaburzeń hormonalnych (głównie zwiększonej produkcji hormonu stresu- kortyzolu) dochodzi do przerywania włókien i ich osłabienia. Miejsca ubytku włókien przybierają na skórze barwę czerwono- siną , ponieważ prześwituje przez nie sieć naczyń krwionośnych. Rozstępy pojawiają się bardzo często w okresie dojrzewania, zwiększania masy ciałą czy w chorobie Cushinga (nadmiar kortyzolu). Narażone na nie są również osoby przyjmujące sterydy, zarówno w celach leczniczych, jak i nielegalnie- w kulturystyce. Kobietom w ciąży grożą rozstępy na piersiach oraz brzuchu, a także rzadziej, w innych miejscach ciała.

Usuwanie rozstępów

Jeśli nasze rozstępy nie zdążyły jeszcze zblednąć i przybrać barwy otaczającej skóry powinniśmy jak najszybciej przystąpić do ich zwalczania. Pomocne będą kremy na rozstępy. Zawierają one w swoim składzie liczne substancje czynne, na przykład kolagen, wyciągi roślinne i oleje. Ich skuteczność będzie znacząca tylko wtedy, gdy połączymy ich stosowanie z codziennym masażem zmienionych okolic ciała. Jeśli natomiast rozstępy przybrały już barwę białą, dostępne kremy nie są w stanie ich zmniejszyć ani usunąć. W naszej ofercie mamy szereg zabiegów likwidujących rozstępy: mikrodermabrazję, peelingi chemiczne, mezoterapię czy usuwanie przy pomocy lasera.

Mezoterapia - Ciało

Mezoterapia jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry w sposób całkowicie bezpieczny.
Mezoterapia  stosowana jest w terapii antycellulitowej i na tkankę tłuszczową
Dzięki możliwości regulacji nakłuć możemy skutecznie zadziałać na głębiej położone warstwy tkanki tłuszczowej. Dobierając odpowiedni do problemu koktajl substancji aktywnych osiągamy redukcję tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów oraz ujędrnienie biustu. Po przeprowadzeniu serii 10-12 zabiegów 2-3 razy w tygodniu, poprawia się metabolizm skóry, co pozwala utrzymać efekt przez dłuższy czas. Cellulit jest mniejszy a skóra bardziej jędrna. Redukcję tkanki tłuszczowej możemy uzyskać dzięki możliwości penetracji preparatu do wewnątrz komórki tłuszczowej. 

Efekty działania na ciało:
•    redukcja cellulitu
•    przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej
•    ujędrnienie skóry
•    odmłodzenie skóry
•    poprawa nawilżenia
•    rewitalizacja
•    ujędrnienie biustu
•    poprawa uszczelnienia naczynek krwionośnych
•    poprawa produkcji kwasu hialuronowego i kolagenu
•    poprawa napięcia mięśni

Przeciwwskazania:
•    ciąża
•    metalowe elementy w ciele
•    choroby serca
•    rozrusznik serca
•    choroby żył
•    epilepsja
•    nadwrażliwość skóry, stany zapalne

Laserowe usuwanie / spłycanie rozstępów
Rozstępy są to blizny - pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w czasie dojrzewania lub nagłej zmiany masy ciała np. w czasie ciąży. W procesie powstawania rozstępów odgrywają rolę czynniki hormonalne. Rozstępy skóry są początkowo czerwone lub sinoczerwone w postaci widocznych podłużnych, nieregularnych kresek, następnie przechodzą w barwę perłowo - białą, są zapadnięte. Rozstępy stanowią problem kosmetyczny mimo, iż czasem stają się mało widoczne, przybierając kolor skóry otaczającej. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, górnej części ud, okolic brzucha, bioder, piersi, stawów kolanowych i barkowych. Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii IPL świeżych rozstępów. Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie zawsze można całkowicie zlikwidować rozstępy. Można natomiast poprawić ich wygląd i spowodować, że staną się mniej widoczne i bardziej estetyczne.