OFERTA

Podarunek Piękna Depilacja Laserowa Medycyna Estetyczna Zabiebi Laserowe Fale Radiowe Pielęgnacja Twarzy Szyi i Dekoltu Pielęgnacja Ciała Dla Mężczyzn Dłonie i Stopy Depilacja Woskiem Makijaże Okolicznościowe Makijaż Pernamentny Opalanie Natryskowe Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs Metodą 1:1 Body Piercing Nasze Urządzenia Usługi fryzjerskie Solarium

TRĄDZIK

LECZNIE TRĄDZIKU LASEREM KOSMETYCZNYM

Trądzik pospolity jest schorzeniem skóry o bardzo zróżnicowanym wyglądzie klinicznym. Charakteryzuje się nadczynnością gruczołów łojowych i w konsekwencji nadmierną produkcją łoju. Zbyt duża ilość łoju działa drażniąco na skórę. W zależności od liczby i rodzajów wykwitów, używa się rozmaitych określeń choroby skóry: grudkowy, krostkowy lub ropowiczy. Trądzik jest wyjątkowo często występującym schorzeniem, które dotyczy ponad 80% młodych i dorosłych od 11 do 30 roku życia.

Zabieg
Najbardziej popularną i efektywną metodą leczenia trądziku, obok peelingów chemicznych jest naświetlanie miejsc ze zmianami chorobowymi światłem  IPL
Leczenie trądziku wykonywane jest za pomocą aparatu IPL, który emitując impulsy świetlne, niszczy bakterie wywołujące trądzik oraz zamyka gruczoły łojotokowe. Kuracja polecana jest w przypadkach łagodnego do umiarkowanego trądziku zapalnego.
Wiązka światła o odpowiedniej długości fali powoduje nie tylko szybsze gojenie się zmian skórnych, ale także przyśpiesza regenerację skóry oraz zanikanie blizn potrądzikowych. Właściwości odkażające, blokowanie zmian potrądzikowych oraz znikoma inwazyjność zabiegów z wykorzystaniem światła – to tylko niektóre z jego cech.
Po zabiegu leczenia trądziku metodą IPL może nastąpić miejscowe zaczerwienienie oraz obrzęk, które utrzymują się do kilku dni. Naświetlania powinno się powtarzać raz tygodniu, aż do uzyskania efektu.

Efekt

ODNAWIAJĄCY ZABIEG Z KWASAMI AHA
NOWOŚĆ - Biostymulujący zabieg oparty na synergistycznym działaniu kwasu migdałowego, laktobionowego i glukonolaktonu. Zabieg łączy delikatną, niepodrażniającą eksfoliację z pobudzeniem długofalowych procesów rewitalizujących, restrukturyzujących i odmładzających skórę. Substancje aktywne kosmetyków wykorzystywanych w zabiegu delikatnie pilingując skórę wyrównują koloryt, wygładzają strukturę i spłycają zmarszczki. Zabieg polecany jest jako biolifting pobudzający dotlenienie i napięcie cery dojrzałej z utratą elastyczności. Efekty w postaci poprawy wyglądu i rozjaśnienia cery widoczne są już w kilka godzin po wykonaniu zabiegu. Długotrwałe działanie stymulujące syntezę glikoprotein, kolagenu i elastyny zauważalne jest po miesięcznej kuracji. Następuje wyraźne zwiększenie gęstości skóry, wygładzenie nierówności, poprawa konturu oraz zmniejszenie widoczności przebarwień.
Kuracja na bazie kwasów jest świetnym rozwiązaniem niemalże do wszystkich rodzajów skóry, również cery wrażliwej. CLARENA proponuje zabiegi na bazie kwasów AHA oraz kwasu pirogronowego - dotychczas używanego tylko w dermatologii, polecanego dla bardziej problemowej skóry. Dzięki szybkiej penetracji w skórę właściwą kwasy pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych.
 
WSKAZANIA DO ZABIEGÓW:
Zabieg z kwasem migdałowym: cery dojrzałe, wrażliwe, płytko unaczynione, niedotlenione, przesuszone, z utratą elastyczności, z popękanymi naczyniami, z tendencją do nadmiernego złuszczania
Pozostałe zabiegi: cery trądzikowe i łojotokowe, z bliznami, przebarwieniami, skóra odwodniona, starzejąca się, wymagająca regeneracji
 
EFEKTY ZABIEGÓW:
Zabieg z kwasem migdałowym: wygładzenie struktury skóry, spłycenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu, zwiększenie nawilżenia, wzmocnienie naczyń włosowatych, zwiększenie elastyczności i gęstości skóry, odmłodzenie i rewitalizacja
Pozostałę zabiegi: oczyszczenie skóry, zmniejszenie łojotoku, likwidacja zaskórników, przyspieszenie gojenia stanów zapalnych, poprawa napięcia i nawilżenia skóry, stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień

Peeling kwasem migdałowym

Ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa skóry z trądzikiem pospolitym oraz zaskórnikami i krostami zapalnymi. Zaletą peelingu migdałowego jest znikome ryzyko powstania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.
Najczęstsze wskazania do peelingu migdałowego to: trądzik i blizny po trądziku, fotostarzenie skóry, skóra łojotokowa.

EKSFOLIACJA KWASAMI OWOCOWYMI - czyli zabieg mający na celu złuszczenie, usunięcie suchej zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy stężonego kwasu glikolowego. Usuwa zewnętrzną warstwę naskórka powodując głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry oraz jej rewitalizację, odświeżenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie.
Zabieg jest wszechstronny, działający skutecznie w przypadku skóry suchej, tłustej, młodej i dojrzałej, pomocny dla kobiet jak i dla mężczyzn. Eksfoliacja kwasami może być stosowana  na twarzy, szyi, rękach jak i w innych miejscach wymagających takiego zabiegu.
 

Przeciwwskazania do zabiegu :

  • uszkodzenia, podrażnienia, zmiany ropne, infekcje skóry
  • skłonność do bliznowców
  • łuszczyca
  • ciąża, okres karmienia
  • trądzik różowaty
  • chemioterapia,HIV (może opóźnić efekty gojenia)
  • po przyjmowaniu antybiotyków, a także różnych form witaminy A, zabieg należy opóźnić o 2 tygodnie.