OFERTA

Podarunek Piękna Depilacja Laserowa Medycyna Estetyczna Zabiebi Laserowe Fale Radiowe Pielęgnacja Twarzy Szyi i Dekoltu Pielęgnacja Ciała Dla Mężczyzn Dłonie i Stopy Depilacja Woskiem Makijaże Okolicznościowe Makijaż Pernamentny Opalanie Natryskowe Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs Metodą 1:1 Body Piercing Nasze Urządzenia Usługi fryzjerskie Solarium

BOTOX

Czym jest toksyna botulinowa typu A?

Jest preparatem, którego zastosowanie przyczynia się do czasowego rozluźnienia mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy: marsowych linii między brwiami, bruzd poprzecznych i pionowych występujących na czole w okolicach oczu tzw. „kurzych łapek” a także do uzyskania efektu delikatnego liftingu.Jak działa zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Zabieg wygładzania zmarszczek polega na zastosowaniu oczyszczonego białka, tak aby zahamować przekazywanie impulsów do miejsca iniekcji. Redukuje to aktywność mięśni poddanych zabiegowi – mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek.
W trakcie zabiegu podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej typu A w mięśnie powodujące zmarszczki. Każda iniekcja rozluźnia te mięśnie i wygładza linie. Gdy te cienkie mięśnie zostaną rozluźnione, nie ściągają się już i tym samym nie tworzą zmarszczek.
Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegu jest szybka, zwykle trwa 10 do 15 minut..
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy lub innych codziennych czynności.Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pożądany efekt w zależności od wieku, stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. Przez 24 godziny od zabiegu nie należy masować ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Nie należy planować lotu bezpośrednio po zabiegu, zalecane jest wstrzymać się z nim do 48 godzin po iniekcji.Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy powtarzać zabieg?    

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu.
Po ustąpieniu efektu działania botox-u zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem.Czy po zabiegu ekspresja mojej twarzy będzie ciągle naturalna?

Wiele kobiet martwi się, że zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu „zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Jednak gdy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza to zabiegowi poddane zostaną wyłącznie te mięśnie , które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie niepodane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja twarz pozostanie naturalna.Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach. Zwykle są tak małe, ze praktycznie niewidoczne dla otoczenia.Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża oraz okres karmienia piersią, stany grypowe, stosowanie antybiotyków, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew ( m.in. aspiryna)